Akční sleva ve výši 20% do 30.9.2023 nebo do vyprodání zásob. Stačí uplatnit kód SLEVA20
Logo
Pondělí - pátek 8 - 16
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

+420 777 770 907 Pondělí - pátek 8 - 16
29.10.2022

Materiál hodinek

Nerezová ocel

Nerezová ocel je jedním z velmi používaných materiálů na výrobu pouzder a náramků hodinek. Ocel obsahuje určité procento niklu, který může vyvolávat alergickou reakci, takže se používá anti alergická ocel, která obsahuje pouze minimální procento niklu s označením 316L. Největší výhodou oceli je vysoká tvrdost a univerzální stříbrná barva. Oproti titanu je ocel těžší asi o 30%. Hodinky z nerezové oceli mají na zadním víčku nápis „all stainless steel“

Mosaz

Mosaz je slitina mědi, zinku a niklu, která se často používá pro výrobu lacinějších hodinek, protože se jedná o levný materiál, který se také snadno zpracovává. Mosaz je sama o sobě žlutý kov, takže se pokovuje niklem, chromem, případně zlatem. Určitou nevýhodou je, že pokovení se při častém nošení hodinek postupně odírá a začne prosvítat žlutá mosaz, nicméně některé značky mají pokovení kvalitnější, takže vydrží delší dobu. Takové hodinky mají na zadním víčku nápis „stainless steel back“

Titan

Titan je tvrdý a lehký materiál stříbřité barvy, který se používá pro výrobu pouzder a náramků hodinek nejen díky své lehkosti a tvrdosti, ale také kvůli tomu, že neobsahuje nikl, takže je vhodný pro alergiky. U titanových hodinek se často využívá efektu povrchové úpravy, protože leštěný titan má stříbrnou barvu a matovaný šedou barvu. Titanové hodinky se mohou pokovovat zlatem technologií IPG. Nicméně nevýhodou titanových hodinek je vyšší pořizovací cena oproti oceli.
 

Plast

Plast se používá k výrobě pouzder zpravidla u sportovních hodinek, protože výhodou plastu je především nízká cena, lehká váha a odolnost vůči vodě. Na druhé straně nevýhodou plastu je jeho křehkost, která se zvyšuje stářím. Hodinky s plastovým páskem jsou vždy levnější než s ocelovým, je zde však možnost prasknutí. Alternativou tak jsou nylonové pásky, které jsou také voděodolné, ale navíc jsou odolné vůči poškození.
 

Keramika

Keramika je materiál používaný jako doplněk na pouzdře nebo na náramku nebo se celé hodinky vyrábí z keramiky. Největší výhodou je vysoká tvrdost, nevýhodou je naopak křehkost materiálu. Keramické hodinky se zpravidla vyrábí v černém nebo bílém provedení.

Křemíkové a safírové sklo

Křemíkové sklo je nejvíce používaný materiál pro výrobu skel do většiny hodinek díky nízké ceně.     Je sice méně odolné vůči poškrábání, ale není tak křehké jako safírové sklo, které je naopak velmi tvrdé a drahé, takže se používá především pro drahé hodinky. Safírové sklo lze prakticky poškrábat jen korundem nebo diamantem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli